KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9985642
*
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2015
kl 19:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 13:24:25
1
1.100 kr
30/11 15:39:35
2
500 kr
30/11 15:39:35
1
600 kr (Budbetjänt)
30/11 15:39:56
2
900 kr
30/11 15:39:56
1
1.000 kr (Budbetjänt)
30/11 15:40:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13
*
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Hillgren
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 13:24:25 | 1 | 1.100 kr |
30/11 15:39:35 | 2 | 500 kr |
30/11 15:39:35 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:39:56 | 2 | 900 kr |
30/11 15:39:56 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:40:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1881, död 1955..Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13